ODEMYKÁNÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2021-22

18.10. 2021

V letošním školním roce jsme se opět zapojili s předškoláky do projektu Odemykání 1. třídy s názvem Hokusy pokusy. Čekalo nás cestování autobusem a těšili jsme se na prostředí tělocvičny, které bylo pro nás nové a na paní učitelku ze Základní školy v Opavě – Komárově. Do batůžku nám maminky připravily svačinku a jeli jsme. V Komárově nás zaujala hasičárna, mateřská škola s novými herními prvky a také škola, která se opravuje, ale nejvíc tělocvična. V šatně jsme se přezuli a už na nás čekala paní učitelka a krásné dopoledne plné hravých úkolů – vymýšleli jsme slova na počáteční písmena svých jmen, sbírali jsme lístečky závodivě – formou slalomu, které jsme museli správně vybarvit, zpívali jsme písničku Já do lesa nepojedu, seznámili jsme se s novými hudebními nástroji – tzv. „trubkami“, zkoušeli jsme míchat barvy aj. Nejvíce se nám líbil pokus s bonbónkami, které jsme museli pravidelně poskládat do talíře a po nalití vody jsme pozorovali zapouštění barev – moc krásné. O přestávce jsme snědli svačinky od maminek a vrátili jsme se opět autobusem do naší Mateřské školy v Nových Sedlicích sdělit zážitky kamarádům a paní učitelce.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.