DIVADLO LETADLO V MŠ NOVÉ SEDLICE

10.11. 2020

Divadélko v MŠ bývá pro děti velkým zážitkem, protože bezprostřední blízkost herců a loutek umocňuje prožitek dětí. Divadlo Letadlo je trochu netradiční v tom, že nehraje klasické pohádky, ale seznamuje děti s různými kouty naší planety. Tentokrát za námi přijelo s okruhem poznávání Austrálie. Tato, pro nás tak vzdálená země, je pro děti velkou neznámou, proto jsme si o ní celý týden povídali a hledali v knihách obrázky, které nám ji přibližovaly. Snad nejvíce ji děti poznají podle zvířat a na ně jsme se v divadle nejvíce těšili. Děti se staly piloty a doletěly na kontinent, kde se staly malými průzkumníky. Poznaly tak koalu, pštrosa v téměř životní velikosti, papouška Kakadu, obrovského klokana s klokaňátkem, s kterými si zasoutěžily, o každém zvířátku se dozvěděly, čím se živí, jak se chová a jaké má třeba starosti. Návrat letadlem zpět byl trochu smutný, že se musíme rozloučit s tak úžasným světem, ale toto setkání přineslo dětem tolik poznání a radosti, že se smutek rychle rozplynul. Budeme se těšit příště.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.