Dny pro Světlušku

7.9. 2021

Vážení rodiče, milé kluci a holky, sousedi,

tradičně se naše škola zapojila do sbírky pro Světlušku, jejímž cílem je podpořit nevidomé a lidi se zbytky zraku. Jde o celostátní sbírku a v naší škole se jí věnují paní vychovatelky ŠD. Možnost zakoupení sbírkových předmětů je již nyní i u nás v Komárově., nejen ve škole, ale bude i v MŠ Komárov (pátek, pondělí)

Pokud uznáte za vhodné, podpořit naši iniciativu a zakoupit sbírkové předměty, které kluci a holky již prodávají po celý týden, v rámci doby ŠD, až do pátku, dejte svým dětem nějaký „peníz“, aby mohly zakoupit nebo sami zakupte u vychovatelek (v Orlovně).

Sbírkové předměty a jejich minimální ceny:

zubní kartáček                                                                      100 Kč
karty „Prší“                                                                             50 Kč
peněženka                                                                              50 Kč
tykadla                                                                                     50 Kč

button, náramek, papírová tykadla, píšťalka, propiska            20 Kč

Současně zvu na Večerní běh pro Světlušku ve středu 15. 9. do Městských sadů v Opavě od 20,00, který pořádá turistický oddíl TOM KADAO (https://www.kadao.cz/svetluska).  Přestože se začíná až ve 20,00, za tmy, kdy se běží po trase vyznačené „světly“ a s použitím čelovek, již od 17,00 bude možno poslechnout si pozvané dvě kapely, dát si něco napečeného a ochutnat slaný a sladký bar z dílny rodičů členů oddílu a vyzkoušet si, jak se žije nevidomým, v aktivitách, které připraví  ZŠ Havlíčkova, škola pro žáky s vadami zraku.

Vše o Večerním běhu pro Světlušku najdete v přiloženém letáku:   Večerní běh pro Světlušku 2021.pdf

Na Světlušku můžete přispět i převodem na účet u FIO Opava s názvem Podpora potřebných - Asociace TOM ČR, TOM 4207 KADAO, Číslo účtu: 2902020392/2010  Variabilní symbol: 2021 účet je zřízen účelově a všechny jeho prostředky budou převedeny na pomoc zrakově postiženým (Nadaci Světlušky).

Srdečně zvou pořadatelé

Tom Weicht, ZŠ a MŠ Opava-Komárov & KADAOparta