SVATÝ MARTIN V NOVÝCH SEDLICÍCH

17.11. 2021

Ve čtvrtek 11.listopadu jsme pozvali na zahradu naší mateřské školy tatínky, maminky, babičky, dědečky a sourozence, abychom spolu oslavili svátek svatého Martina, který je v naší MŠ již tradicí. S dětmi jsme si povídali o přicházejícím zimním období, děti si všímaly, jak se prodlužuje noc, jak v šatně přibylo oblečení, jak opadávají listy na stromech a keřích, jak už pomaloučku usíná příroda. Také jsme si povídali o nadcházejícím svátku svatého Martina, vyráběli jsme koníčky, podkůvky a pekli jsme perníčky. Velmi se dětem líbilo hrát si na svatého Martina, zpodobňovat legendu, kdy se rozdělil o svůj plášť s chudákem.

Ve slavnostně vyzdobené zahradě v setmělé atmosféře tichého podvečera děti vystoupily s pásmem písní a říkadel, které se vážou k tomuto svátku. Program pak pokračoval procházkou vesnicí s rodiči a lampiony na Ranč setkání, kde jsme si pohladili živého koně a zazpívali jsme píseň Svatý Martin má bílého koníka. Po návratu zpět na zahradu mateřské školy jsme tento krásný večer zakončili sladkou odměnou – medovými perníčky.