Ikona

Ekoplavba po Opavě

30.5. 2024

Ve středu 29. 5. naši čtvrťáci a páťáci vyrazili na ekoplavbu, podobně jako jejich předchůdci, vždy co dva roky.  Kluci a holky si vyzkoušeli plavbu na lodi a současně vysbírali odpadky z řeky, kterých bývá vždy dost. Tradičně nám lodě a instruktory poskytlo SVČ Opava a jako vždy byla s nimi skvělá spolupráce.

Ráno jsme se sešli v Komárově u jezu na Oaze a po krátké úvodní instruktáži a vysvětlení jsme nasedli do 5 raftů, které byly vybaveny pytli na odpad.  Pytlů jsme nasbírali více a odpad jsme zanechali na březích cestou a děkujeme obci Velké Hoštice a obyvatelům obce Kravaře, že nám neplánovaně vyšli vstříc a odpad ze své dobré vůle odvezli do sběrného místa.

Byla to moc prima středa, kdy jsme stihli i pozorovat erozi řeky, stromy ohlodané od bobrů, ptactvo, ale také se mnozí stihli vykoupat. Všem klukům, holkám, paní učitelkám a chlapům z SVČ Opava moc děkuji za skvělou práci. Akci, přestože ji pořádáme již poněkolikáté, jsme poprvé zapsali mezi aktivity Ukliďme Česko. Radostné je, že vodácká aktivita kluky a holky velice bavila a chtějí opakování. No uvidíme, třeba něco vymyslíme.   

 

Mrkněte sem https://www.zsmsopavakomarov.cz/fotogalerie/zs-komarov/1975-ekoplavba-po-rece-opave


Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři Partneři